Mgr. Zdeněk Kóňa

pátek, 02 prosinec 2022 09:23

Slavnosti gymnázia

Páteční večer 25. listopadu v Citadele byl zasvěcen tradičním Slavnostem gymnázia. V hojném počtu se setkali absolventi, současní žáci i vyučující. K příjemnému průběhu večera v nemalé míře přispělo vystoupení žáků gymnázia i základní umělecké školy. O celovečerní hudební program se postarala skupina MINIBAND.

čtvrtek, 01 prosinec 2022 22:30

Lucerna s láskou, ale bez slitování

Užitečně stráveným časem byla pro vyšší stupeň naší školy návštěva zdejšího Docela velkého divadla ve středu 23. listopadu. Divadelní představení Lucerna s láskou, ale bez slitování nenechalo jistě nikoho na pochybách, že když se na nás, lidi, podíváme s nadhledem, zjistíme, že se od postav z Lucerny moc nelišíme."

středa, 30 listopad 2022 20:16

Logická olympiáda

Pěkného umístění v krajském kole Logické olympiády dosáhl žák kvarty Tomáš Bräuner. V konkurenci více než pěti desítek soupeřů vybojoval 12. místo. Blahopřejeme.

V úterý 15. listopadu se od 16.00 otevřely dveře naší školy zájemcům o studium. Více než 60 těchto zájemců v doprovodu rodičů využilo možnost prohlédnout si prostory školy, novou výdejnu jídla nebo novou tělocvičnu. Ocenili také možnost pohovořit si se studenty gymnázia a se všemi pedagogy, kteří prezentovali vyučované předměty.

Více na https://www.facebook.com/gtgmlitvinov/

čtvrtek, 03 listopad 2022 20:59

Vodíková technologie zavítala na gymnázium

Ve čtvrtek 3. 11. od 10.00 do 13.00 hodin se v areálu školního hřiště naší školy studenti vyšších ročníků zúčastnili prezentace vodíkových technologií. Společnost ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.  umožnila našim žákům se podrobněji seznámit s vodíkovou Toyotou Mirai. Průvodci prezentace vozů s vodíkovou nádrží ochotně odpovídali na dotazy studentů, které se týkaly zejména maximální rychlosti, ceny automobilů, obsahu nádrže, maximálního dojezdu, výkonu a také lokalizace nejbližší tankovací stanice. Studenti v neposlední řadě ocenili možnost důkladně si prohlédnout interiér vystavovaných vozů. Více na https://www.facebook.com/gtgmlitvinov/

čtvrtek, 03 listopad 2022 19:41

První hudební setkání

Dne 1. 11. 2022 se od 17.00 hodin na naší škole konalo první hudební setkání. Hosty tohoto setkání byli Ondřej Krejča (4. A) a Adam Žalud (1. A). Akci moderoval Richard Weps (sexta). Oba hosté ukázali svůj mimořádný talent při hře na své nástroje. Ondra nám zahrál spoustu krásných písní na kytaru a saxofon, dokonce zapojil i publikum a velmi všechny pobavil. Adam nám zahrál moderní písně na zobcovou flétnu. Hudební setkání provázela pohodová atmosféra. Poděkování za zorganizování této akce patří školnímu parlamentu a také paní uč. Hušpauerové. Těšíme se na další setkání a doufáme, že přijdete také! Více na https://www.facebook.com/gtgmlitvinov/

Michal Fikrt, 2. A

úterý, 04 říjen 2022 18:48

Pasování na studenty gymnázia

V pondělí 3. října po vyučování se prostory nové tělocvičny zaplnily pedagogy a studenty naší školy. Ti se stali svědky slavnostního pasování primánů a studentů prvního ročníku na studenty gymnázia. Během slavnostního aktu obdrželi naši noví studenti certifikát o přijetí na gymnázium a sladkou pozornost. Přejeme jim spoustu studijních úspěchů.

čtvrtek, 15 září 2022 17:42

Uctění památky našeho prvního prezidenta

Dne 14. 9. v dopoledních hodinách se před budovou naší školy uskutečnilo slavnostní setkání k uctění památky T. G. Masaryka. Za účasti členů České obce sokolské, vedení města Litvínova a zástupců z řad pedagogů a studentů byl připomenut význam osobnosti našeho prvního prezidenta. Setkání při příležitosti 85. výročí úmrtí T. G. Masaryka bylo ukončeno slavnostním položením květin k bustě zakladatele našeho státu.

čtvrtek, 01 září 2022 17:44

Zahájení školního roku

Dnes 1. 9. byl zahájen školní rok 2022/2023. Slavnostní zahájení se za účasti zaměstnanců gymnázia, studentů, rodičů i přátel školy uskutečnilo od 9:45 na školním hřišti. Krátce před zahájením školního roku došlo za účasti významných hostů ke slavnostnímu otevření nové tělocvičny v objektu Sokolovny a také školní jídelny - výdejny. Mezi pozvanými hosty byli: člen Rady Ústeckého kraje Mgr. Bc. Tomáš Rieger, zástupce Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje Bc. Jakub Dohnal, 1. místostarostka města Litvínov Erika Sedláčková, členka Rady města Litvínov Květuše Hellmichová, velitel MP Litvínov PhDr. Martin Klika, MBA, DBA, zástupci Klubu přátel gymnázia Jan Myšák a Ing. Michal Pressl a také Ing. Robert Kysela.

středa, 29 červen 2022 17:04

Projektový den - Když se řekne gotika

Úterní dopoledne (28. 6.) bylo pro část našich studentů vyplněno návštěvou Regionálního muzea Teplice. Mohli si vyslechnout pěkné průvodní slovo k expozici zejména gotického umění. Zajímavé byly také interiéry teplického zámku, kde muzeum sídlí.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA