Mgr. Zdeněk Kóňa

neděle, 12 květen 2024 16:47

Hudba v podání našich studentů

Květnové hudební setkání se neslo ve znamení příjemné atmosféry spojené s poslechem hudebních vystoupení našich studentů. Během 7. květnového podvečera jsme na pomyslném pódiu mohli zhlédnout Fabiána Tábora (klavír), Jasmin Seyam (kytara), Adama Žaluda (flétna), Marii Hovorkovou (klavír), Tobijáše Vitouška (kytara), Leontýnu Kotmelovou (lesní roh), Kamilu Glaserovou (trumpeta), Kateřinu Hirschovou (klavír), Karolínu Vocáskovou (zpěv), Andreu Pilnou (zpěv) a Romana Batelku (zpěv). Hudebním setkáním všechny přítomné již tradičně provedl Richard Weps.

neděle, 05 květen 2024 14:36

Projekt ŽELEZNICE SPOJUJE

V pátek 3. 5. se studenti kvarty vypravili na exkurzi v rámci projektu Železnice spojuje. Tento projekt si klade za cíl podpořit dlouholetou společnou iniciativu českých a saských měst, obcí a dalších regionálních institucí. Exkurzi připravili členové Českojiřetínského spolku. Výchozím bodem programu bylo nádraží v Jöhstadtu, kde si žáci vyslechli komentovanou prohlídku vozové haly Schlössel. Následovala jízda parním vlakem po úzkorozchodné trati z vozové haly Schlössel do Steinbachu. Odtud se studenti vydali pěšky do stanice Andreas-Gegentrum-Stolln. Po cestě si vyslechli přednášku o historii železnice a historii dolování nerostných surovin. Závěr exkurze patřil opět jízdě vlakem na nádraží v Jöhstadtu. Velké poděkování patří dobrovolníkům z německé strany za milé přijetí a za průvodní přednášky a komentáře. Děkujeme také členům Českojiřetínského spolku za možnost účasti na projektu ŽELEZNICE SPOJUJE.

čtvrtek, 02 květen 2024 18:54

Studentský MAJÁLES

30. dubna odpoledne odstartoval další ročník studentského MAJÁLESU. Studenti i zaměstnanci našeho gymnázia vytvořili slavnostní průvod, který po 13. hodině vyšel od budovy školy a přes náměstí a ulice města směřoval do Zámeckého parku. Zde celé odpoledne probíhal pestrý kulturní program, který si pro diváky připravili studenti gymnázia a ZUŠ Litvínov. K příjemné atmosféře této již tradiční akce přispěly nejen výkony všech účinkujících, ale i téměř letní počasí. Více na https://www.facebook.com/gtgmlitvinov/?locale=cs_CZ

neděle, 14 duben 2024 05:48

Za operou do Národního divadla

Úterní podvečer 9. dubna se pro 1. A, 2. A a sextu nesl ve znamení italské opery. V Národním divadle žáci těchto tříd zhlédli operu Turandot od Giacoma Pucciniho. Byli svědky velkolepého představení vyplněného nádhernou hudbou a úžasnými pěveckými výkony. Vše vyústilo v neopakovatelný umělecký zážitek.

středa, 27 březen 2024 21:41

Projektový den v Armádním muzeu Žižkov

 

Na studenty, kteří si v rámci projektového dne vybrali téma Armádní muzeum Žižkov, čekala bohatá nabídka muzejních exponátů zrekonstruovaného a nedávno opět otevřeného muzea. Vystavované předměty přiblížily průběh válečných konfliktů na území naší země. Některé části výstavy velmi silně evokovaly dobovou atmosféru. Žáci tak na vlastní kůži alespoň na okamžik pocítili, co prožívali vojáci v zákopech 1. světové války. Kromě toho zhlédli množství dobových předmětů, které se přímo vázaly k osudům známých i méně známých osobností spjatých s válečnými konflikty na našem území.

úterý, 26 březen 2024 20:00

Preventivní program NEUMÍREJ ZBYTEČNĚ

V pondělí 25. a v úterý 26. března studenti kvarty, prvních a druhých ročníků absolvovali preventivní program NEUMÍREJ ZBYTEČNĚ. Díky dvěma hodinám, které strávili se členy TÝMU SILNIČNÍ BEZPEČNOSTI z neziskové organizace Bezpečně na silnicích o.p.s., zjistili, jak se mají co nejlépe zachovat během dopravní nehody.

Základem programu byla naaranžovaná nehoda, při níž se srazilo osobní auto s člověkem na elektrokoloběžce. Žáci se v rámci simulace snažili mimo jiné zraněným účastníkům střetu, které představovali namaskovaní spolužáci, poskytnout první pomoc. K dispozici dostali též telefon, aby prostřednictvím výukové verze aplikace Záchranka přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Simulace probíhala pod dohledem zdravotnického záchranáře, který na závěr prvního bloku podal komentář k počínání studentů.

Druhý blok byl naplněn rozborem dopravní nehody, během něhož žáci ve spolupráci s lektorem odhalovali jednotlivé okolnosti nehody a možnosti, jak by se dalo nehodě zabránit.

pondělí, 18 březen 2024 18:13

Březnové hudební setkání

I březnové hudební setkání (12. 3.) se neslo ve znamení příjemné nálady, kterou vytvořila pestrá škála interpretů a jejich nástrojů: Eliška Vagašiová (klavír), Karolína Keplová (klarinet), Agáta Nováková (tenorová flétna), Julie Končelová (lesní roh), Jasmin Seyam (kytara), kvintet ve složení: Veronika Vagašiová (housle), Kamila Lázinková (klávesy), Kateřina Lázinková (violoncello), Jakub Falář (housle), Čeněk Hlavatý (cajon). A došlo i na SMETANOVÉ překvapení. K připomenutí dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany zazněla v podání dechového orchestru a sboru skladba Proč bychom se netěšili. Průvodní slovo obstaral Richard Weps.

neděle, 18 únor 2024 08:02

Valentýnská středa

Dne 14. února se také na našem gymnáziu připomínal den svatého Valentýna. Prodej a roznos růží měl tento rok neuvěřitelný úspěch. Letos totiž mezi naše studenty putovaly stovky valentýnských dárků v podobě květin.

Amélie Švepešová

V úterý 13. února se v prostorách tělocvičny uskutečnila beseda žáků gymnázia s útočníkem HC Verva Litvínov a zároveň žákem oktávy Matějem Maštalířským. Tématem besedy byla jeho úspěšná účast na hokejovém MS juniorů do 20 let na přelomu roku 2023 a 2024 ve Švédsku, kde český tým po nádherném zápasu s Finskem vybojoval třetí místo. Po odpovědích na dotazy moderátora i studentů se zájemci mohli s úspěšným sportovcem vyfotit, získat jeho podpis nebo si prohlédnout bronzovou medaili z MS juniorů.

úterý, 13 únor 2024 16:32

Poděkování za reprezentaci školy

Toto poděkování směřuje k žákyním kvarty. Lucie Kubášová spolu s Annou Johanovou velmi pěkně reprezentovaly naši školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce (mladší kategorie), které proběhlo na konci ledna. Lucie vybojovala 4. místo, Anna 5. místo z 26 zúčastněných.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA