Mgr. Stanislava Trojáková

pátek, 06 březen 2020 06:43

Bouldering

Dne 5. 3. se zájemci z tercie a kvarty (dívky i chlapci) zúčastnili soutěže v boulderingu v lezecké aréně v Jirkově. Bouldering je způsob lezení bez lana, čili bez jištění, na nízkých přírodních skalách nebo umělých stěnách. Při nezdařených pokusech lezci seskakují nebo padají na žíněnku. Soutěž obsahovala sdolání 6 bouderů (cest), na každou cestu měl každý  20 pokusů ale není v silách všechny pokusy realizovat. Cesty byly od nejjednodušších po složitější (i převisy). Všechny pokusy závodníků byly zaznamenávány, výsledky soutěže dorazí zhruba za týden ale již víme, že cca 5 chlapců splnilo podmínky pro postup do dalšího kola (vylezli 4 cesty). Máme příjemný pocit z vydařené akce a věříme, že soutěž z jiného soudku byla zajímavá i pro žáky.

čtvrtek, 27 únor 2020 13:40

Basketbalový turnaj

Díky vítězství v oblastním kole basketbalové soutěže postoupila naše děvčata do kola okresního, které se konalo 26. 2. v mostecké sportovní hale. Zde už byla mnohem větší konkurence. Finálového  turnaje se zúčastnily 4 dívčí a 4chlapecké týmy. Naše dívky nedokázaly zvítězit nad mosteckými školami ale výhra nad ZŠ Meziboří nás všechny velmi potěšila, děvčata v tomto zápasu ukázala velkou bojovnost a z turnaje si odvezla pěkné 3.místo. Školu reprezentovaly: Lucie Dufková, Eva Gaubeová, Lucie Scholzová, Eliška Andělová, Marie Hovorková, Anna Břicháčová, Andrejka Luuová a Sofie Serdulová.

pátek, 21 únor 2020 09:27

Okresní kolo ve florbalu

Dne 20. 2. jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu, kterého se zúčastnilo 11 týmů. Bojovalo se ve 3 skupinách a naši chlapci nenašli přemožitele, vyhráli všechna utkání. Postupují do krajského kola, které se bude konat 18. 3. v Teplicích. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch v další soutěži.

pondělí, 17 únor 2020 18:00

První pomoc v teorii a praxi

Ve čtvrtek 13. 2. 2020 se studenti třetích ročníků zúčastnili přednášky o první pomoci v rámci výuky biologie člověka. Přednášeli studenti Technické univerzity v Liberci- Fakulty zdravotnických studií, obor Zdravotnické záchranářství -  Lucie Merhautová a Václav Nocar. Nedílnou součástí byl i praktický nácvik základních záchranářských technik, který byl pro naše studenty velmi inspirativní.

čtvrtek, 23 leden 2020 16:55

Basketbal

23. 1. se naše děvčata zúčastnila oblastního kola v basketbalu, které se konalo na ZŠ Ruská. Turnaje se zúčastnily 3 dívčí a 4 chlapecké týmy. Naše děvčata sehrála 2 zápasy, a to se ZŠ Ruská a ZŠ Meziboří. V jednom zápasu zvítězila s přehledem 16:4, druhý zápas byl již vyrovnanější ale děvčata svou bojovností dokázala zvítězit 10:8. Z turnaje si naše basketbalistky odvezly diplom za 1. místo a zajistily si postup do okresního kola, které se bude konat 27. 2. v Mostě. Naše hráčky v porovnání se soupeři předvedly technicky nejlepší basketbal. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy, přejeme co nejlepší hru v okresním kole. Hráčky: Lucie Dufková, Lucie Scholzová, Eliška Andělová, Eva Gaubeová (kva), Andrejka Luuová, Anna Břicháčová, Marie Hovorková (ter) a Sofie Serdulová (pri).

pátek, 10 leden 2020 14:48

Stolní tenis

Dne 10. 1. se naše děvčata vrátila z krajského kola ve stolním tenisu, které se konalo v litoměřické sportovní hale. Natálie Polmová (okt) a Eliška Zárubová (kvi) uhrály krásné 2. místo, za což jim blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

středa, 08 leden 2020 09:21

Lyžování v Itálii

Jako tradičně jsme v prosinci vyjeli na lyžování do Alp. Letos nám přály sněhové podmínky ale počasí už tolik ne. Každý den jsme strávili na sjezdovkách ale přijížděli jsme domů mokří, protože nám pršelo i sněžilo. I přes nepřízeň počasí jsme všichni s chutí ráno vstávali a vyráželi na sjezdovky. Bohužel jsme nemohli projet celý oblíbený areál ale to už k lyžování patří. Doufáme, že budeme moci příští rok opět vyrazit a budeme mít více sluníčka. Všichni jsme se v pořádku vrátili. Děkuji panu řediteli, že nám umožňuje výjezd na lyžování do zahraničí. Jan Bertlík

pondělí, 02 prosinec 2019 20:09

Okresní kolo ve volejbale SŠ

V pátek 29. 11. se naši studenti společně se sedmi středními školami zúčastnili volejbalového turnaje. Hrálo se ve dvou skupinách. Naši hráči skončili ve své  skupině druzí a postoupili do finále, v němž si zahráli dva zápasy a oba vyhráli. Z turnaje odjížděli jako vítězové a postoupili do krajského kola, které se bude konat v Ústí nad Labem. Děkujeme hráčům za reprezentaci školy a budeme držet palce aby získali co nejlepší umístění v kole krajském.

úterý, 05 listopad 2019 17:50

Basketbal

Naše děvčata se zúčastnila okresního kola v basketbalu středních škol. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů a družstvo našeho gymnázia si odvezlo bronzové medaile. Děkujeme za velkou bojovnost a nasazení ve všech zápasech a gratulujeme k pěknému výsledku. Školu reprezentovaly: Kateřina Zábojníková, Natálie Polmová, Veronika Palmová, Anna Kopecká, Uliana Matiunina, Tereza Posuchová, Tereza Salačová, Sabina Faberová,Lada Schmidtová a Adéla Schmidtová.

pondělí, 28 říjen 2019 12:08

25. 10. proběhla soutěž ve stolním tenisu středních škol mosteckého okresu. Ačkoli měli naši studenti volný den (ředitelské volno), neváhali, a turnaje se zúčastnili. V dívčí části soutěže naše stolní tenistky excelovaly a dovezly vítězství. Výborně si vedli i chlapci, kteří skončili na krásném 2. místě. Turnaje se zúčastnilo 5 dívčích a 6 chlapeckých družstev. Gratulujeme všem účastníkům a přejeme děvčatům úspěšnou hru v krajském kole. Školu reprezentovali: David Záruba, Lukáš Bolech, Ondřej Relich, Eliška Zárubová a Natálie Polmová.