sobota, 25 květen 2019 11:54

Horizon Grand Prix - divoká karta Doporučený

Napsal(a)

Před časem jsme vás informovali o národním finále Horizon Grand Prix, závodů dálkově řízených modelů aut s přídavným vodíkovým pohonem. HC Verva Racing Team, jak se náš tým oficiálně jmenuje, tehdy zvítězil v kategorii nováčků a získal 1. místo za týmovou prezentaci. Na postup do dalšího kola to stejně nestačilo a navíc jsme o tom ani nepřemýšleli.

Nadace Unipetrol, náš oficiální závodní sponzor, získala od pořadatele Horizon Grand Prix tzv. divokou kartu – kartu umožňující účast na světovém finále těchto závodů. Nadace má pod svými křídly 6 závodních týmů, ale kartu mohl dostat jen jeden z nich.

Zprávě, která dorazila 16. května 2019, jsme nechtěli věřit – divoká karta padla právě na nás. Dostali jsme černé na bílém, že se světového finále Horizon GP zúčastníme právě my. Z počáteční euforie jsme velmi brzy procitli – téměř okamžitě jsme začali stavět nový vůz, abychom mohli v opravdu silné konkurenci obstát.

Světové finále Horizon Grand Prix se uskuteční 8. června 2019 v Praze v letňanském areálu PVA Expo, kde na dráze změří své síly týmy z několika zemí – z Německa, USA, Ruska a dalších.

HC Verva Racing Team s číslem 44 je na startovní listině uveden díky Nadaci Unipetrol a oficiálním pořadatelům závodů Horizon Grand Prix. Účast ve světovém finále je pro nás velká čest.

Poděkování patří našemu gymnáziu, bez jehož podpory bychom mohli do Prahy odcestovat jen těžko.