středa, 14 listopad 2018 10:23

Partnerství škol nebo partnerství žáků?

Napsal(a)

„Máš kontakt na Emily?“ „Když mi dáš kontakt na Fabienne, dám ti kontakt na Emily“, i takové rozhovory jsme zaznamenali na autobusovém nádraží v Olbernhau, odkud jsme odjížděli v pondělí odpoledne plni dojmů z nových setkání a snad i nových přátelství. Ale vše popořadě.

Když se žáci třídy sekunda dozvěděli, že pojedou na tandemové setkání za svými partnerskými spolužáky z gymnázia v Olbernhau, byli nadšeni. V pondělí 12. listopadu jsme se tak vydali na cestu. Z Litvínova jsme dorazili linkovým autobusem do Olbernhau během hodiny, a tak jsme již kolem 9. hodiny dopolední vystupovali na autobusovém nádraží v centru partnerského města.

Nejprve bylo na programu setkání tříd 7a a 7b z gymnázia v Olbernhau a třídy sekunda gymnázia Litvínov. Žáci se vzájemně v menších skupinách představili, zahráli si jazykové hry a poté se vydali na společnou prohlídku budovy německého gymnázia. Následně jsme byli hosty přímo ve výuce a díky domluveným hospitacím jsme tak mohli být svědky výkladu epochy Napoleona v hodině dějepisu nebo výuky azbuky, tedy ruského písma, v hodině ruského jazyka. Na výběr byly samozřejmě i další předměty jako chemie nebo biologie.

Ve vzduchu také po delší době visí výměnný pobyt žáků obou našich škol. První kroky k němu jsme podnikli, ale cesta postupného sbližování bude ještě dlouhá. Vše záleží především na samotných žácích, zda se budou chtít dále a intenzivněji setkávat s přáteli „zpoza kopce“.

 

Autor: Bc. Marek Moudrý

Číst 362 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.